Dlaczego warto zamówić szambo betonowe prefabrykowane?

Budowa szamba wykonanego z betonu może przebiegać na trzy sposoby. Zbiornik wykonuje się monolitycznie, czyli od podstaw na placu budowy lub korzysta z rozwiązań prefabrykowanych, w całości powstających w zakładach produkcyjnych. Istnieje także system pośredni, czyli konstrukcja wykonana z kręgów żelbetowych. W takim przypadku dno zbiornika najczęściej jest zazbrojone i zalane mieszanką betonową dopiero na budowie.

Betonowe szamba prefabrykowane – szybki czas realizacji

Skorzystanie z takiego rozwiązania jest bardzo korzystne dla klienta pod wieloma względami. Przede wszystkim do minimum ograniczony zostaje czas, jaki robotnicy poświęcają na montaż zbiornika. Szamba betonowe, które są dostarczane na budowę jako gotowe elementy, instaluje się zwykle w kilka godzin. Nawet gdy w danej lokalizacji są bardzo złe warunki gruntowo-wodne i wykonanie wykopu wiąże się z wykonaniem ścianki szczelnej, czas realizacji trwa maksymalnie kilka dni. Jest to bardzo korzystne, ponieważ właściciel nie musi brać długiego urlopu i zmieniać wszystkich planów na wiele dni by doglądać prac. Prefabrykowane zbiorniki na szambo można też od razu po montażu i przyłączeniu do instalacji kanalizacyjnej użytkować. Nie trzeba czekać, aż beton wyschnie, a jego parametry techniczne uzyskają odpowiednio wysokie wartości.

Szczelne i wytrzymałe zbiorniki na ścieki

Przemysłowy proces produkcji szamba jest bardzo korzystny, jeśli chodzi o parametry materiału oraz całego zbiornika. Zakład produkcyjny jest w stanie stworzyć znacznie lepsze warunki dla betonu, który jest kompozytem z czasem zwiększającym swoją wytrzymałość. Dodatkowo samo betonowanie wykonywane jest przy użyciu specjalistycznych przyrządów używanych do zagęszczania mieszanki. W ten sposób pozbywa się z materiału większości pęcherzyków powietrza, co ma wpływ na poprawę szczelności zbiornika. Producent bada także, czy uzyskana została odpowiednia nieprzesiąkliwość szamba oraz wykonuje izolację przeciwwilgociową, której zadaniem jest ochrona materiału przed znajdującą się w gruncie wilgocią oraz wodą. Do klienta dociera więc produkt najwyższej jakości.

Prefabrykowane szamba betonowe to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z usług firmy, która dodatkowo posiada maszyny do transportu i montażu produkowanych przez siebie zbiorników możemy mieć pewność, że proces montażu przebiegnie jeszcze sprawniej, a koszty inwestycji będą mniejsze. Duża ilość zalet tego sposobu wykonania szamba sprawia, że system zyskał wielu zwolenników zarówno wśród inwestorów, jak i wykonawców robót budowlanych.

2020-12-23