Blog

Dlaczego warto zdecydować się na szambo betonowe?

Kiedy w pobliżu działki nie ma możliwości podłączenia się do miejskiej kanalizacji, należy zainwestować w wykonanie odpowiedniego szamba. Jednym z możliwych rozwiązań jest montaż zbiornika wykonania z betonu – dlaczego warto to zrobić oraz w jakich okolicznościach jest to nawet wskazane?

czytaj dalej

Inne wykorzystanie zbiorników betonowych

Najpopularniejszym zastosowaniem podziemnych zbiorników wykonanych z betonu są szamba przeznaczone do magazynowania ścieków produkowanych w gospodarstwach domowych. Szereg zalet sztucznego kamienia sprawił, że producenci ekologicznych, podziemnych skrzyń rozszerzyli swoją ofertę również o inne produkty.

czytaj dalej

Jakie szambo warto zastosować w Małopolsce?

Podjęcie decyzji o tym, jakie szambo wybudować na swojej posesji nie zawsze jest proste. Istnieją jednak czynniki środowiskowe, które wykluczają nam niektóre możliwości. Szczególnie trudno jest wybrać odpowiednie rozwiązanie, jeśli inwestycja zlokalizowana jest na południu Polski. W większości sytuacji zaleca się tam wykonanie betonowych bezodpływowych zbiorników na nieczystości. Co jest powodem takiej decyzji?

czytaj dalej

Czy warto inwestować w zbiornik na deszczówkę?

Ekologia jest dzisiaj w modzie i to praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Na każdym kroku staramy się dbać o środowisko naturalne, co oczywiście jest niezwykle dobrym rozwiązaniem. Również podczas budowy domu dbamy o to, aby korzystać z jak najlepszych materiałów i systemów, które nie tylko będą korzystne dla natury, ale także pozwolą oszczędzić nam pieniądze. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest zbiornik na deszczówkę – czy faktycznie warto go stosować?

czytaj dalej

Dlaczego warto zamówić szambo betonowe prefabrykowane?

Budowa szamba wykonanego z betonu może przebiegać na trzy sposoby. Zbiornik wykonuje się monolitycznie, czyli od podstaw na placu budowy lub korzysta z rozwiązań prefabrykowanych, w całości powstających w zakładach produkcyjnych. Istnieje także system pośredni, czyli konstrukcja wykonana z kręgów żelbetowych. W takim przypadku dno zbiornika najczęściej jest zazbrojone i zalane mieszanką betonową dopiero na budowie.

czytaj dalej

2020-12-23